facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iweli elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eweli elu M na-eweli elu   Ị na-eweli elu Ọ na-eweli elu
Perfekt A - A -   Ị eweligo elu Ọ eweligo elu
Präteritum A -   M eweligo elu Ị eweliri elu Ọ eweliri elu
Futur A ga m eweli elu M ga eweli elu   Ị ga eweli elu Ọ ga eweli elu
Konditional M kaara iweli elu     Ị kaara iweli elu Ọ kaara iweli elu
Imperativ       Welie elu  
Hortativ Kaa m welie elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eweli elu Ụnụ na-eweli elu Ha na-eweli elu
Perfekt Anyị a-eweligo elu Ụnụ a-eweligo elu Ha a-eweligo elu
Präteritum Anyị eweliri elu Ụnụ eweliri elu Ha eweliri elu
Futur Anyị ga eweli elu Ụnụ ga eweli elu Ha ga eweli elu
Konditional Anyị kaara iweli elu Ụnụ kaara iweli elu Ha kaara iweli elu
Imperativ   Welienu elu  
Hortativ Kaa anyị welie elu   Ha welie elu