facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịga eriri

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m aga eriri M na-aga eriri   Ị na-aga eriri Ọ na-aga eriri
Perfekt A - A -   Ị gago eriri Ọ gago eriri
Präteritum A -   M gago eriri Ị gara eriri Ọ gara eriri
Futur A ga m aga eriri M ga aga eriri   Ị ga aga eriri Ọ ga aga eriri
Konditional M kaara ịga eriri     Ị kaara ịga eriri Ọ kaara ịga eriri
Imperativ       gaa eriri  
Hortativ Kaa m gaa eriri        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-aga eriri Ụnụ na-aga eriri Ha na-aga eriri
Perfekt Anyị a-gago eriri Ụnụ a-gago eriri Ha a-gago eriri
Präteritum Anyị gara eriri Ụnụ gara eriri Ha gara eriri
Futur Anyị ga aga eriri Ụnụ ga aga eriri Ha ga aga eriri
Konditional Anyị kaara ịga eriri Ụnụ kaara ịga eriri Ha kaara ịga eriri
Imperativ   Gaanu eriri  
Hortativ Kaa anyị gaa eriri   Ha gaa eriri