facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgba eriri

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agba eriri M na-agba eriri   Ị na-agba eriri Ọ na-agba eriri
Perfekt A - A -   Ị gbago eriri Ọ gbago eriri
Präteritum A -   M gbago eriri Ị gbara eriri Ọ gbara eriri
Futur A ga m agba eriri M ga agba eriri   Ị ga agba eriri Ọ ga agba eriri
Konditional M kaara ịgba eriri     Ị kaara ịgba eriri Ọ kaara ịgba eriri
Imperativ       gbaa eriri  
Hortativ Kaa m gbaa eriri        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agba eriri Ụnụ na-agba eriri Ha na-agba eriri
Perfekt Anyị a-gbago eriri Ụnụ a-gbago eriri Ha a-gbago eriri
Präteritum Anyị gbara eriri Ụnụ gbara eriri Ha gbara eriri
Futur Anyị ga agba eriri Ụnụ ga agba eriri Ha ga agba eriri
Konditional Anyị kaara ịgba eriri Ụnụ kaara ịgba eriri Ha kaara ịgba eriri
Imperativ   Gbaanu eriri  
Hortativ Kaa anyị gbaa eriri   Ha gbaa eriri