facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikwe eriri

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekwe eriri M na-ekwe eriri   Ị na-ekwe eriri Ọ na-ekwe eriri
Perfekt A - A -   Ị ekwego eriri Ọ ekwego eriri
Präteritum A -   M ekwego eriri Ị ekwere eriri Ọ ekwere eriri
Futur A ga m ekwe eriri M ga ekwe eriri   Ị ga ekwe eriri Ọ ga ekwe eriri
Konditional M kaara ikwe eriri     Ị kaara ikwe eriri Ọ kaara ikwe eriri
Imperativ       Kwee eriri  
Hortativ Kaa m kwee eriri        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekwe eriri Ụnụ na-ekwe eriri Ha na-ekwe eriri
Perfekt Anyị a-ekwego eriri Ụnụ a-ekwego eriri Ha a-ekwego eriri
Präteritum Anyị ekwere eriri Ụnụ ekwere eriri Ha ekwere eriri
Futur Anyị ga ekwe eriri Ụnụ ga ekwe eriri Ha ga ekwe eriri
Konditional Anyị kaara ikwe eriri Ụnụ kaara ikwe eriri Ha kaara ikwe eriri
Imperativ   Kweenu eriri  
Hortativ Kaa anyị kwee eriri   Ha kwee eriri