facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iri

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eri M na-eri   Ị na-eri Ọ na-eri
Perfekt A - A -   Ị erigo Ọ erigo
Präteritum A -   M erigo eriri eriri
Futur A ga m eri M ga eri   Ị ga eri Ọ ga eri
Konditional M kaara iri     Ị kaara iri Ọ kaara iri
Imperativ       Rie  
Hortativ Kaa m rie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eri Ụnụ na-eri Ha na-eri
Perfekt Anyị a-erigo Ụnụ a-erigo Ha a-erigo
Präteritum Anyị eriri Ụnụ eriri Ha eriri
Futur Anyị ga eri Ụnụ ga eri Ha ga eri
Konditional Anyị kaara iri Ụnụ kaara iri Ha kaara iri
Imperativ   Rienu  
Hortativ Kaa anyị rie   Ha rie