facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịpụta ihe

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m apụta ihe M na-apụta ihe   Ị na-apụta ihe Ọ na-apụta ihe
Perfekt A - A -   Ị pụtago ihe Ọ pụtago ihe
Präteritum A -   M pụtago ihe Ị pụtara ihe Ọ pụtara ihe
Futur A ga m apụta ihe M ga apụta ihe   Ị ga apụta ihe Ọ ga apụta ihe
Konditional M kaara ịpụta ihe     Ị kaara ịpụta ihe Ọ kaara ịpụta ihe
Imperativ       Pụtaa ihe  
Hortativ Kaa m pụtaa ihe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-apụta ihe Ụnụ na-apụta ihe Ha na-apụta ihe
Perfekt Anyị a-pụtago ihe Ụnụ a-pụtago ihe Ha a-pụtago ihe
Präteritum Anyị pụtara ihe Ụnụ pụtara ihe Ha pụtara ihe
Futur Anyị ga apụta ihe Ụnụ ga apụta ihe Ha ga apụta ihe
Konditional Anyị kaara ịpụta ihe Ụnụ kaara ịpụta ihe Ha kaara ịpụta ihe
Imperativ   Pụtaanu ihe  
Hortativ Kaa anyị pụtaa ihe   Ha pụtaa ihe