facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iwu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ewu M na-ewu   Ị na-ewu Ọ na-ewu
Perfekt A - A -   Ị ewugo Ọ ewugo
Präteritum A -   M ewugo Ị ewuru Ọ ewuru
Futur A ga m ewu M ga ewu   Ị ga ewu Ọ ga ewu
Konditional M kaara iwu     Ị kaara iwu Ọ kaara iwu
Imperativ       Wue  
Hortativ Kaa m wue        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ewu Ụnụ na-ewu Ha na-ewu
Perfekt Anyị a-ewugo Ụnụ a-ewugo Ha a-ewugo
Präteritum Anyị ewuru Ụnụ ewuru Ha ewuru
Futur Anyị ga ewu Ụnụ ga ewu Ha ga ewu
Konditional Anyị kaara iwu Ụnụ kaara iwu Ha kaara iwu
Imperativ   Wuenu  
Hortativ Kaa anyị wue   Ha wue