facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgbaka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbaka M na-agbaka   Ị na-agbaka Ọ na-agbaka
Perfekt A - A -   Ị gbakago Ọ gbakago
Präteritum A -   M gbakago gbakara gbakara
Futur A ga m agbaka M ga agbaka   Ị ga agbaka Ọ ga agbaka
Konditional M kaara ịgbaka     Ị kaara ịgbaka Ọ kaara ịgbaka
Imperativ       gbakaa  
Hortativ Kaa m gbakaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbaka Ụnụ na-agbaka Ha na-agbaka
Perfekt Anyị a-gbakago Ụnụ a-gbakago Ha a-gbakago
Präteritum Anyị gbakara Ụnụ gbakara Ha gbakara
Futur Anyị ga agbaka Ụnụ ga agbaka Ha ga agbaka
Konditional Anyị kaara ịgbaka Ụnụ kaara ịgbaka Ha kaara ịgbaka
Imperativ   Gbakaanu  
Hortativ Kaa anyị gbakaa   Ha gbakaa