facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ime mmemme

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eme mmemme M na-eme mmemme   Ị na-eme mmemme Ọ na-eme mmemme
Perfekt A - A -   Ị emego mmemme Ọ emego mmemme
Präteritum A -   M emego mmemme Ị emere mmemme Ọ emere mmemme
Futur A ga m eme mmemme M ga eme mmemme   Ị ga eme mmemme Ọ ga eme mmemme
Konditional M kaara ime mmemme     Ị kaara ime mmemme Ọ kaara ime mmemme
Imperativ       Mee mmemme  
Hortativ Kaa m mee mmemme        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eme mmemme Ụnụ na-eme mmemme Ha na-eme mmemme
Perfekt Anyị a-emego mmemme Ụnụ a-emego mmemme Ha a-emego mmemme
Präteritum Anyị emere mmemme Ụnụ emere mmemme Ha emere mmemme
Futur Anyị ga eme mmemme Ụnụ ga eme mmemme Ha ga eme mmemme
Konditional Anyị kaara ime mmemme Ụnụ kaara ime mmemme Ha kaara ime mmemme
Imperativ   Meenu mmemme  
Hortativ Kaa anyị mee mmemme   Ha mee mmemme