facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịha

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m aha M na-aha   Ị na-aha Ọ na-aha
Perfekt A - A -   Ị hago Ọ hago
Präteritum A -   M hago Ị hara Ọ hara
Futur A ga m aha M ga aha   Ị ga aha Ọ ga aha
Konditional M kaara ịha     Ị kaara ịha Ọ kaara ịha
Imperativ       Haa  
Hortativ Kaa m haa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-aha Ụnụ na-aha Ha na-aha
Perfekt Anyị a-hago Ụnụ a-hago Ha a-hago
Präteritum Anyị hara Ụnụ hara Ha hara
Futur Anyị ga aha Ụnụ ga aha Ha ga aha
Konditional Anyị kaara ịha Ụnụ kaara ịha Ha kaara ịha
Imperativ   Haanu  
Hortativ Kaa anyị haa   Ha haa