facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịha otu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m aha otu M na-aha otu   Ị na-aha otu Ọ na-aha otu
Perfekt A - A -   Ị hago otu Ọ hago otu
Präteritum A -   M hago otu hara otu hara otu
Futur A ga m aha otu M ga aha otu   Ị ga aha otu Ọ ga aha otu
Konditional M kaara ịha otu     Ị kaara ịha otu Ọ kaara ịha otu
Imperativ       Haa otu  
Hortativ Kaa m haa otu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-aha otu Ụnụ na-aha otu Ha na-aha otu
Perfekt Anyị a-hago otu Ụnụ a-hago otu Ha a-hago otu
Präteritum Anyị hara otu Ụnụ hara otu Ha hara otu
Futur Anyị ga aha otu Ụnụ ga aha otu Ha ga aha otu
Konditional Anyị kaara ịha otu Ụnụ kaara ịha otu Ha kaara ịha otu
Imperativ   Haanu otu  
Hortativ Kaa anyị haa otu   Ha haa otu