facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ibido

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ebido M na-ebido   Ị na-ebido Ọ na-ebido
Perfekt A - A -   Ị ebidogo Ọ ebidogo
Präteritum A -   M ebidogo Ị ebidoro Ọ ebidoro
Futur A ga m ebido M ga ebido   Ị ga ebido Ọ ga ebido
Konditional M kaara ibido     Ị kaara ibido Ọ kaara ibido
Imperativ       Bidoe  
Hortativ Kaa m bidoe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ebido Ụnụ na-ebido Ha na-ebido
Perfekt Anyị a-ebidogo Ụnụ a-ebidogo Ha a-ebidogo
Präteritum Anyị ebidoro Ụnụ ebidoro Ha ebidoro
Futur Anyị ga ebido Ụnụ ga ebido Ha ga ebido
Konditional Anyị kaara ibido Ụnụ kaara ibido Ha kaara ibido
Imperativ   Bidoenu  
Hortativ Kaa anyị bidoe   Ha bidoe