facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ibo ebubo

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ebo ebubo M na-ebo ebubo   Ị na-ebo ebubo Ọ na-ebo ebubo
Perfekt A - A -   Ị ebogo ebubo Ọ ebogo ebubo
Präteritum A -   M ebogo ebubo Ị eboro ebubo Ọ eboro ebubo
Futur A ga m ebo ebubo M ga ebo ebubo   Ị ga ebo ebubo Ọ ga ebo ebubo
Konditional M kaara ibo ebubo     Ị kaara ibo ebubo Ọ kaara ibo ebubo
Imperativ       Boe ebubo  
Hortativ Kaa m boe ebubo        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ebo ebubo Ụnụ na-ebo ebubo Ha na-ebo ebubo
Perfekt Anyị a-ebogo ebubo Ụnụ a-ebogo ebubo Ha a-ebogo ebubo
Präteritum Anyị eboro ebubo Ụnụ eboro ebubo Ha eboro ebubo
Futur Anyị ga ebo ebubo Ụnụ ga ebo ebubo Ha ga ebo ebubo
Konditional Anyị kaara ibo ebubo Ụnụ kaara ibo ebubo Ha kaara ibo ebubo
Imperativ   Boenu ebubo  
Hortativ Kaa anyị boe ebubo   Ha boe ebubo