facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv idesa ozi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m edesa ozi M na-edesa ozi   Ị na-edesa ozi Ọ na-edesa ozi
Perfekt A - A -   Ị edesago ozi Ọ edesago ozi
Präteritum A -   M edesago ozi Ị edesara ozi Ọ edesara ozi
Futur A ga m edesa ozi M ga edesa ozi   Ị ga edesa ozi Ọ ga edesa ozi
Konditional M kaara idesa ozi     Ị kaara idesa ozi Ọ kaara idesa ozi
Imperativ       Desae ozi  
Hortativ Kaa m desae ozi        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-edesa ozi Ụnụ na-edesa ozi Ha na-edesa ozi
Perfekt Anyị a-edesago ozi Ụnụ a-edesago ozi Ha a-edesago ozi
Präteritum Anyị edesara ozi Ụnụ edesara ozi Ha edesara ozi
Futur Anyị ga edesa ozi Ụnụ ga edesa ozi Ha ga edesa ozi
Konditional Anyị kaara idesa ozi Ụnụ kaara idesa ozi Ha kaara idesa ozi
Imperativ   Desaenu ozi  
Hortativ Kaa anyị desae ozi   Ha desae ozi