facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ido ndụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m edo ndụ M na-edo ndụ   Ị na-edo ndụ Ọ na-edo ndụ
Perfekt A - A -   Ị edogo ndụ Ọ edogo ndụ
Präteritum A -   M edogo ndụ Ị edoro ndụ Ọ edoro ndụ
Futur A ga m edo ndụ M ga edo ndụ   Ị ga edo ndụ Ọ ga edo ndụ
Konditional M kaara ido ndụ     Ị kaara ido ndụ Ọ kaara ido ndụ
Imperativ       Doe ndụ  
Hortativ Kaa m doe ndụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-edo ndụ Ụnụ na-edo ndụ Ha na-edo ndụ
Perfekt Anyị a-edogo ndụ Ụnụ a-edogo ndụ Ha a-edogo ndụ
Präteritum Anyị edoro ndụ Ụnụ edoro ndụ Ha edoro ndụ
Futur Anyị ga edo ndụ Ụnụ ga edo ndụ Ha ga edo ndụ
Konditional Anyị kaara ido ndụ Ụnụ kaara ido ndụ Ha kaara ido ndụ
Imperativ   Doenu ndụ  
Hortativ Kaa anyị doe ndụ   Ha doe ndụ