facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịdụnye

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m adụnye M na-adụnye   Ị na-adụnye Ọ na-adụnye
Perfekt A - A -   Ị dụnyego Ọ dụnyego
Präteritum A -   M dụnyego Ị dụnyere Ọ dụnyere
Futur A ga m adụnye M ga adụnye   Ị ga adụnye Ọ ga adụnye
Konditional M kaara ịdụnye     Ị kaara ịdụnye Ọ kaara ịdụnye
Imperativ       dụnyea  
Hortativ Kaa m dụnyea        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-adụnye Ụnụ na-adụnye Ha na-adụnye
Perfekt Anyị a-dụnyego Ụnụ a-dụnyego Ha a-dụnyego
Präteritum Anyị dụnyere Ụnụ dụnyere Ha dụnyere
Futur Anyị ga adụnye Ụnụ ga adụnye Ha ga adụnye
Konditional Anyị kaara ịdụnye Ụnụ kaara ịdụnye Ha kaara ịdụnye
Imperativ   Dụnyeanu  
Hortativ Kaa anyị dụnyea   Ha dụnyea