facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv idunye

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m edunye M na-edunye   Ị na-edunye Ọ na-edunye
Perfekt A - A -   Ị edunyego Ọ edunyego
Präteritum A -   M edunyego Ị edunyere Ọ edunyere
Futur A ga m edunye M ga edunye   Ị ga edunye Ọ ga edunye
Konditional M kaara idunye     Ị kaara idunye Ọ kaara idunye
Imperativ       Dunyee  
Hortativ Kaa m dunyee        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-edunye Ụnụ na-edunye Ha na-edunye
Perfekt Anyị a-edunyego Ụnụ a-edunyego Ha a-edunyego
Präteritum Anyị edunyere Ụnụ edunyere Ha edunyere
Futur Anyị ga edunye Ụnụ ga edunye Ha ga edunye
Konditional Anyị kaara idunye Ụnụ kaara idunye Ha kaara idunye
Imperativ   Dunyeenu  
Hortativ Kaa anyị dunyee   Ha dunyee