facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịfụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m afu M na-afụ   Ị na-afụ Ọ na-afụ
Perfekt A - A -   Ị fugo Ọ fugo
Präteritum A -   M fugo Ị fụrụ Ọ fụrụ
Futur A ga m afu M ga afu   Ị ga afu Ọ ga afu
Konditional M kaara ịfụ     Ị kaara ịfụ Ọ kaara ịfụ
Imperativ       fua  
Hortativ Kaa m fua        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-afụ Ụnụ na-afụ Ha na-afụ
Perfekt Anyị a-fụgo Ụnụ a-fụgo Ha a-fụgo
Präteritum Anyị fụrụ Ụnụ fụrụ Ha fụrụ
Futur Anyị ga afu Ụnụ ga afu Ha ga afu
Konditional Anyị kaara ịfụ Ụnụ kaara ịfụ Ha kaara ịfụ
Imperativ   Fụanu  
Hortativ Kaa anyị fua   Ha fua