facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ifu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m efu M na-efu   Ị na-efu Ọ na-efu
Perfekt A - A -   Ị efugo Ọ efugo
Präteritum A -   M efugo Ị efuru Ọ efuru
Futur A ga m efu M ga efu   Ị ga efu Ọ ga efu
Konditional M kaara ifu     Ị kaara ifu Ọ kaara ifu
Imperativ       Fue  
Hortativ Kaa m fue        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-efu Ụnụ na-efu Ha na-efu
Perfekt Anyị a-efugo Ụnụ a-efugo Ha a-efugo
Präteritum Anyị efuru Ụnụ efuru Ha efuru
Futur Anyị ga efu Ụnụ ga efu Ha ga efu
Konditional Anyị kaara ifu Ụnụ kaara ifu Ha kaara ifu
Imperativ   Fuenu  
Hortativ Kaa anyị fue   Ha fue