facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv igba agbụkpọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m egba agbụkpọ M na-egba agbụkpọ   Ị na-egba agbụkpọ Ọ na-egba agbụkpọ
Perfekt A - A -   Ị egbago agbụkpọ Ọ egbago agbụkpọ
Präteritum A -   M egbago agbụkpọ Ị egbara agbụkpọ Ọ egbara agbụkpọ
Futur A ga m egba agbụkpọ M ga egba agbụkpọ   Ị ga egba agbụkpọ Ọ ga egba agbụkpọ
Konditional M kaara igba agbụkpọ     Ị kaara igba agbụkpọ Ọ kaara igba agbụkpọ
Imperativ       Gbae agbụkpọ  
Hortativ Kaa m gbae agbụkpọ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-egba agbụkpọ Ụnụ na-egba agbụkpọ Ha na-egba agbụkpọ
Perfekt Anyị a-egbago agbụkpọ Ụnụ a-egbago agbụkpọ Ha a-egbago agbụkpọ
Präteritum Anyị egbara agbụkpọ Ụnụ egbara agbụkpọ Ha egbara agbụkpọ
Futur Anyị ga egba agbụkpọ Ụnụ ga egba agbụkpọ Ha ga egba agbụkpọ
Konditional Anyị kaara igba agbụkpọ Ụnụ kaara igba agbụkpọ Ha kaara igba agbụkpọ
Imperativ   Gbaenu agbụkpọ  
Hortativ Kaa anyị gbae agbụkpọ   Ha gbae agbụkpọ