facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgbada

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbada M na-agbada   Ị na-agbada Ọ na-agbada
Perfekt A - A -   Ị gbadago Ọ gbadago
Präteritum A -   M gbadago Ị gbadara Ọ gbadara
Futur A ga m agbada M ga agbada   Ị ga agbada Ọ ga agbada
Konditional M kaara ịgbada     Ị kaara ịgbada Ọ kaara ịgbada
Imperativ       gbadaa  
Hortativ Kaa m gbadaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbada Ụnụ na-agbada Ha na-agbada
Perfekt Anyị a-gbadago Ụnụ a-gbadago Ha a-gbadago
Präteritum Anyị gbadara Ụnụ gbadara Ha gbadara
Futur Anyị ga agbada Ụnụ ga agbada Ha ga agbada
Konditional Anyị kaara ịgbada Ụnụ kaara ịgbada Ha kaara ịgbada
Imperativ   Gbadaanu  
Hortativ Kaa anyị gbadaa   Ha gbadaa