facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv igbagharị

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m egbagharị M na-egbagharị   Ị na-egbagharị Ọ na-egbagharị
Perfekt A - A -   Ị egbagharịgo Ọ egbagharịgo
Präteritum A -   M egbagharịgo Ị egbagharịrị Ọ egbagharịrị
Futur A ga m egbagharị M ga egbagharị   Ị ga egbagharị Ọ ga egbagharị
Konditional M kaara igbagharị     Ị kaara igbagharị Ọ kaara igbagharị
Imperativ       Gbagharịe  
Hortativ Kaa m gbagharịe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-egbagharị Ụnụ na-egbagharị Ha na-egbagharị
Perfekt Anyị a-egbagharịgo Ụnụ a-egbagharịgo Ha a-egbagharịgo
Präteritum Anyị egbagharịrị Ụnụ egbagharịrị Ha egbagharịrị
Futur Anyị ga egbagharị Ụnụ ga egbagharị Ha ga egbagharị
Konditional Anyị kaara igbagharị Ụnụ kaara igbagharị Ha kaara igbagharị
Imperativ   Gbagharịenu  
Hortativ Kaa anyị gbagharịe   Ha gbagharịe