facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgbapu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbapu M na-agbapu   Ị na-agbapu Ọ na-agbapu
Perfekt A - A -   Ị gbapugo Ọ gbapugo
Präteritum A -   M gbapugo Ị gbapuru Ọ gbapuru
Futur A ga m agbapu M ga agbapu   Ị ga agbapu Ọ ga agbapu
Konditional M kaara ịgbapu     Ị kaara ịgbapu Ọ kaara ịgbapu
Imperativ       Gbapua  
Hortativ Kaa m gbapua        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbapu Ụnụ na-agbapu Ha na-agbapu
Perfekt Anyị a-gbapugo Ụnụ a-gbapugo Ha a-gbapugo
Präteritum Anyị gbapuru Ụnụ gbapuru Ha gbapuru
Futur Anyị ga agbapu Ụnụ ga agbapu Ha ga agbapu
Konditional Anyị kaara ịgbapu Ụnụ kaara ịgbapu Ha kaara ịgbapu
Imperativ   Gbapuanu  
Hortativ Kaa anyị gbapua   Ha gbapua