facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgbapụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbapụ M na-agbapụ   Ị na-agbapụ Ọ na-agbapụ
Perfekt A - A -   Ị gbapụgo Ọ gbapụgo
Präteritum A -   M gbapụgo Ị gbapụrụ Ọ gbapụrụ
Futur A ga m agbapụ M ga agbapụ   Ị ga agbapụ Ọ ga agbapụ
Konditional M kaara ịgbapụ     Ị kaara ịgbapụ Ọ kaara ịgbapụ
Imperativ       Gbapụa  
Hortativ Kaa m gbapụa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbapụ Ụnụ na-agbapụ Ha na-agbapụ
Perfekt Anyị a-gbapụgo Ụnụ a-gbapụgo Ha a-gbapụgo
Präteritum Anyị gbapụrụ Ụnụ gbapụrụ Ha gbapụrụ
Futur Anyị ga agbapụ Ụnụ ga agbapụ Ha ga agbapụ
Konditional Anyị kaara ịgbapụ Ụnụ kaara ịgbapụ Ha kaara ịgbapụ
Imperativ   Gbapụanu  
Hortativ Kaa anyị gbapụa   Ha gbapụa