facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv igbapụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m egbapụ M na-egbapụ   Ị na-egbapụ Ọ na-egbapụ
Perfekt A - A -   Ị egbapụgo Ọ egbapụgo
Präteritum A -   M egbapụgo Ị egbapụrụ Ọ egbapụrụ
Futur A ga m egbapụ M ga egbapụ   Ị ga egbapụ Ọ ga egbapụ
Konditional M kaara igbapụ     Ị kaara igbapụ Ọ kaara igbapụ
Imperativ       Gbapụe  
Hortativ Kaa m gbapụe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-egbapụ Ụnụ na-egbapụ Ha na-egbapụ
Perfekt Anyị a-egbapụgo Ụnụ a-egbapụgo Ha a-egbapụgo
Präteritum Anyị egbapụrụ Ụnụ egbapụrụ Ha egbapụrụ
Futur Anyị ga egbapụ Ụnụ ga egbapụ Ha ga egbapụ
Konditional Anyị kaara igbapụ Ụnụ kaara igbapụ Ha kaara igbapụ
Imperativ   Gbapụenu  
Hortativ Kaa anyị gbapụe   Ha gbapụe