facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agọ M na-agọ   Ị na-agọ Ọ na-agọ
Perfekt A - A -   Ị gọgo Ọ gọgo
Präteritum A -   M gọgo Ị gọrọ Ọ gọrọ
Futur A ga m agọ M ga agọ   Ị ga agọ Ọ ga agọ
Konditional M kaara ịgọ     Ị kaara ịgọ Ọ kaara ịgọ
Imperativ       Gọa  
Hortativ Kaa m gọa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agọ Ụnụ na-agọ Ha na-agọ
Perfekt Anyị a-gọgo Ụnụ a-gọgo Ha a-gọgo
Präteritum Anyị gọrọ Ụnụ gọrọ Ha gọrọ
Futur Anyị ga agọ Ụnụ ga agọ Ha ga agọ
Konditional Anyị kaara ịgọ Ụnụ kaara ịgọ Ha kaara ịgọ
Imperativ   Gọanu  
Hortativ Kaa anyị gọa   Ha gọa