facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv igo

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ego M na-ego   Ị na-ego Ọ na-ego
Perfekt A - A -   Ị egogo Ọ egogo
Präteritum A -   M egogo Ị egoro Ọ egoro
Futur A ga m ego M ga ego   Ị ga ego Ọ ga ego
Konditional M kaara igo     Ị kaara igo Ọ kaara igo
Imperativ       Goe  
Hortativ Kaa m goe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ego Ụnụ na-ego Ha na-ego
Perfekt Anyị a-egogo Ụnụ a-egogo Ha a-egogo
Präteritum Anyị egoro Ụnụ egoro Ha egoro
Futur Anyị ga ego Ụnụ ga ego Ha ga ego
Konditional Anyị kaara igo Ụnụ kaara igo Ha kaara igo
Imperativ   Goenu  
Hortativ Kaa anyị goe   Ha goe