facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịjide

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ajide M na-ajide   Ị na-ajide Ọ na-ajide
Perfekt A - A -   Ị jidego Ọ jidego
Präteritum A -   M jidego Ị jidere Ọ jidere
Futur A ga m ajide M ga ajide   Ị ga ajide Ọ ga ajide
Konditional M kaara ịjide     Ị kaara ịjide Ọ kaara ịjide
Imperativ       Jidea  
Hortativ Kaa m jidea        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ajide Ụnụ na-ajide Ha na-ajide
Perfekt Anyị a-jidego Ụnụ a-jidego Ha a-jidego
Präteritum Anyị jidere Ụnụ jidere Ha jidere
Futur Anyị ga ajide Ụnụ ga ajide Ha ga ajide
Konditional Anyị kaara ịjide Ụnụ kaara ịjide Ha kaara ịjide
Imperativ   Jideanu  
Hortativ Kaa anyị jidea   Ha jidea