facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ijide

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ejide M na-ejide   Ị na-ejide Ọ na-ejide
Perfekt A - A -   Ị ejidego Ọ ejidego
Präteritum A -   M ejidego Ị ejidere Ọ ejidere
Futur A ga m ejide M ga ejide   Ị ga ejide Ọ ga ejide
Konditional M kaara ijide     Ị kaara ijide Ọ kaara ijide
Imperativ       Jidee  
Hortativ Kaa m jidee        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ejide Ụnụ na-ejide Ha na-ejide
Perfekt Anyị a-ejidego Ụnụ a-ejidego Ha a-ejidego
Präteritum Anyị ejidere Ụnụ ejidere Ha ejidere
Futur Anyị ga ejide Ụnụ ga ejide Ha ga ejide
Konditional Anyị kaara ijide Ụnụ kaara ijide Ha kaara ijide
Imperativ   Jideenu  
Hortativ Kaa anyị jidee   Ha jidee