facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikele

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekele M na-ekele   Ị na-ekele Ọ na-ekele
Perfekt A - A -   Ị ekelego Ọ ekelego
Präteritum A -   M ekelego Ị ekelere Ọ ekelere
Futur A ga m ekele M ga ekele   Ị ga ekele Ọ ga ekele
Konditional M kaara ikele     Ị kaara ikele Ọ kaara ikele
Imperativ       Kelee  
Hortativ Kaa m kelee        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekele Ụnụ na-ekele Ha na-ekele
Perfekt Anyị a-ekelego Ụnụ a-ekelego Ha a-ekelego
Präteritum Anyị ekelere Ụnụ ekelere Ha ekelere
Futur Anyị ga ekele Ụnụ ga ekele Ha ga ekele
Konditional Anyị kaara ikele Ụnụ kaara ikele Ha kaara ikele
Imperativ   Keleenu  
Hortativ Kaa anyị kelee   Ha kelee