facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikpe ọkụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekpe ọkụ M na-ekpe ọkụ   Ị na-ekpe ọkụ Ọ na-ekpe ọkụ
Perfekt A - A -   Ị ekpego ọkụ Ọ ekpego ọkụ
Präteritum A -   M ekpego ọkụ Ị ekpere ọkụ Ọ ekpere ọkụ
Futur A ga m ekpe ọkụ M ga ekpe ọkụ   Ị ga ekpe ọkụ Ọ ga ekpe ọkụ
Konditional M kaara ikpe ọkụ     Ị kaara ikpe ọkụ Ọ kaara ikpe ọkụ
Imperativ       Kpee ọkụ  
Hortativ Kaa m kpee ọkụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekpe ọkụ Ụnụ na-ekpe ọkụ Ha na-ekpe ọkụ
Perfekt Anyị a-ekpego ọkụ Ụnụ a-ekpego ọkụ Ha a-ekpego ọkụ
Präteritum Anyị ekpere ọkụ Ụnụ ekpere ọkụ Ha ekpere ọkụ
Futur Anyị ga ekpe ọkụ Ụnụ ga ekpe ọkụ Ha ga ekpe ọkụ
Konditional Anyị kaara ikpe ọkụ Ụnụ kaara ikpe ọkụ Ha kaara ikpe ọkụ
Imperativ   Kpeenu ọkụ  
Hortativ Kaa anyị kpee ọkụ   Ha kpee ọkụ