facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikpechasa

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekpechasa M na-ekpechasa   Ị na-ekpechasa Ọ na-ekpechasa
Perfekt A - A -   Ị ekpechasago Ọ ekpechasago
Präteritum A -   M ekpechasago Ị ekpechasara Ọ ekpechasara
Futur A ga m ekpechasa M ga ekpechasa   Ị ga ekpechasa Ọ ga ekpechasa
Konditional M kaara ikpechasa     Ị kaara ikpechasa Ọ kaara ikpechasa
Imperativ       Kpechasae  
Hortativ Kaa m kpechasae        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekpechasa Ụnụ na-ekpechasa Ha na-ekpechasa
Perfekt Anyị a-ekpechasago Ụnụ a-ekpechasago Ha a-ekpechasago
Präteritum Anyị ekpechasara Ụnụ ekpechasara Ha ekpechasara
Futur Anyị ga ekpechasa Ụnụ ga ekpechasa Ha ga ekpechasa
Konditional Anyị kaara ikpechasa Ụnụ kaara ikpechasa Ha kaara ikpechasa
Imperativ   Kpechasaenu  
Hortativ Kaa anyị kpechasae   Ha kpechasae