facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikpudo

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekpudo M na-ekpudo   Ị na-ekpudo Ọ na-ekpudo
Perfekt A - A -   Ị ekpudogo Ọ ekpudogo
Präteritum A -   M ekpudogo Ị ekpudoro Ọ ekpudoro
Futur A ga m ekpudo M ga ekpudo   Ị ga ekpudo Ọ ga ekpudo
Konditional M kaara ikpudo     Ị kaara ikpudo Ọ kaara ikpudo
Imperativ       Kpudoe  
Hortativ Kaa m kpudoe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekpudo Ụnụ na-ekpudo Ha na-ekpudo
Perfekt Anyị a-ekpudogo Ụnụ a-ekpudogo Ha a-ekpudogo
Präteritum Anyị ekpudoro Ụnụ ekpudoro Ha ekpudoro
Futur Anyị ga ekpudo Ụnụ ga ekpudo Ha ga ekpudo
Konditional Anyị kaara ikpudo Ụnụ kaara ikpudo Ha kaara ikpudo
Imperativ   Kpudoenu  
Hortativ Kaa anyị kpudoe   Ha kpudoe