facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikwe na-ike

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekwe na-ike M na-ekwe na-ike   Ị na-ekwe na-ike Ọ na-ekwe na-ike
Perfekt A - A -   Ị ekwego na-ike Ọ ekwego na-ike
Präteritum A -   M ekwego na-ike Ị ekwere na-ike Ọ ekwere na-ike
Futur A ga m ekwe na-ike M ga ekwe na-ike   Ị ga ekwe na-ike Ọ ga ekwe na-ike
Konditional M kaara ikwe na-ike     Ị kaara ikwe na-ike Ọ kaara ikwe na-ike
Imperativ       Kwee na-ike  
Hortativ Kaa m kwee na-ike        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekwe na-ike Ụnụ na-ekwe na-ike Ha na-ekwe na-ike
Perfekt Anyị a-ekwego na-ike Ụnụ a-ekwego na-ike Ha a-ekwego na-ike
Präteritum Anyị ekwere na-ike Ụnụ ekwere na-ike Ha ekwere na-ike
Futur Anyị ga ekwe na-ike Ụnụ ga ekwe na-ike Ha ga ekwe na-ike
Konditional Anyị kaara ikwe na-ike Ụnụ kaara ikwe na-ike Ha kaara ikwe na-ike
Imperativ   Kweenu na-ike  
Hortativ Kaa anyị kwee na-ike   Ha kwee na-ike