facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikwere

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekwere M na-ekwere   Ị na-ekwere Ọ na-ekwere
Perfekt A - A -   Ị ekwerego Ọ ekwerego
Präteritum A -   M ekwerego Ị ekwerere Ọ ekwerere
Futur A ga m ekwere M ga ekwere   Ị ga ekwere Ọ ga ekwere
Konditional M kaara ikwere     Ị kaara ikwere Ọ kaara ikwere
Imperativ       Kweree  
Hortativ Kaa m kweree        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekwere Ụnụ na-ekwere Ha na-ekwere
Perfekt Anyị a-ekwerego Ụnụ a-ekwerego Ha a-ekwerego
Präteritum Anyị ekwerere Ụnụ ekwerere Ha ekwerere
Futur Anyị ga ekwere Ụnụ ga ekwere Ha ga ekwere
Konditional Anyị kaara ikwere Ụnụ kaara ikwere Ha kaara ikwere
Imperativ   Kwereenu  
Hortativ Kaa anyị kweree   Ha kweree