facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikweta

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekweta M na-ekweta   Ị na-ekweta Ọ na-ekweta
Perfekt A - A -   Ị ekwetago Ọ ekwetago
Präteritum A -   M ekwetago Ị ekwetara Ọ ekwetara
Futur A ga m ekweta M ga ekweta   Ị ga ekweta Ọ ga ekweta
Konditional M kaara ikweta     Ị kaara ikweta Ọ kaara ikweta
Imperativ       Kwetae  
Hortativ Kaa m kwetae        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekweta Ụnụ na-ekweta Ha na-ekweta
Perfekt Anyị a-ekwetago Ụnụ a-ekwetago Ha a-ekwetago
Präteritum Anyị ekwetara Ụnụ ekwetara Ha ekwetara
Futur Anyị ga ekweta Ụnụ ga ekweta Ha ga ekweta
Konditional Anyị kaara ikweta Ụnụ kaara ikweta Ha kaara ikweta
Imperativ   Kwetaenu  
Hortativ Kaa anyị kwetae   Ha kwetae