facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikwuchi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekwuchi M na-ekwuchi   Ị na-ekwuchi Ọ na-ekwuchi
Perfekt A - A -   Ị ekwuchigo Ọ ekwuchigo
Präteritum A -   M ekwuchigo Ị ekwuchiri Ọ ekwuchiri
Futur A ga m ekwuchi M ga ekwuchi   Ị ga ekwuchi Ọ ga ekwuchi
Konditional M kaara ikwuchi     Ị kaara ikwuchi Ọ kaara ikwuchi
Imperativ       Kwuchie  
Hortativ Kaa m kwuchie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekwuchi Ụnụ na-ekwuchi Ha na-ekwuchi
Perfekt Anyị a-ekwuchigo Ụnụ a-ekwuchigo Ha a-ekwuchigo
Präteritum Anyị ekwuchiri Ụnụ ekwuchiri Ha ekwuchiri
Futur Anyị ga ekwuchi Ụnụ ga ekwuchi Ha ga ekwuchi
Konditional Anyị kaara ikwuchi Ụnụ kaara ikwuchi Ha kaara ikwuchi
Imperativ   Kwuchienu  
Hortativ Kaa anyị kwuchie   Ha kwuchie