facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikwukọrita

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekwukọrita M na-ekwukọrita   Ị na-ekwukọrita Ọ na-ekwukọrita
Perfekt A - A -   Ị ekwukọritago Ọ ekwukọritago
Präteritum A -   M ekwukọritago Ị ekwukọritara Ọ ekwukọritara
Futur A ga m ekwukọrita M ga ekwukọrita   Ị ga ekwukọrita Ọ ga ekwukọrita
Konditional M kaara ikwukọrita     Ị kaara ikwukọrita Ọ kaara ikwukọrita
Imperativ       Kwukọritae  
Hortativ Kaa m kwukọritae        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekwukọrita Ụnụ na-ekwukọrita Ha na-ekwukọrita
Perfekt Anyị a-ekwukọritago Ụnụ a-ekwukọritago Ha a-ekwukọritago
Präteritum Anyị ekwukọritara Ụnụ ekwukọritara Ha ekwukọritara
Futur Anyị ga ekwukọrita Ụnụ ga ekwukọrita Ha ga ekwukọrita
Konditional Anyị kaara ikwukọrita Ụnụ kaara ikwukọrita Ha kaara ikwukọrita
Imperativ   Kwukọritaenu  
Hortativ Kaa anyị kwukọritae   Ha kwukọritae