facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikwụtọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekwụtọ M na-ekwụtọ   Ị na-ekwụtọ Ọ na-ekwụtọ
Perfekt A - A -   Ị ekwụtọgo Ọ ekwụtọgo
Präteritum A -   M ekwụtọgo Ị ekwụtọrọ Ọ ekwụtọrọ
Futur A ga m ekwụtọ M ga ekwụtọ   Ị ga ekwụtọ Ọ ga ekwụtọ
Konditional M kaara ikwụtọ     Ị kaara ikwụtọ Ọ kaara ikwụtọ
Imperativ       Kwụtọe  
Hortativ Kaa m kwụtọe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekwụtọ Ụnụ na-ekwụtọ Ha na-ekwụtọ
Perfekt Anyị a-ekwụtọgo Ụnụ a-ekwụtọgo Ha a-ekwụtọgo
Präteritum Anyị ekwụtọrọ Ụnụ ekwụtọrọ Ha ekwụtọrọ
Futur Anyị ga ekwụtọ Ụnụ ga ekwụtọ Ha ga ekwụtọ
Konditional Anyị kaara ikwụtọ Ụnụ kaara ikwụtọ Ha kaara ikwụtọ
Imperativ   Kwụtọenu  
Hortativ Kaa anyị kwụtọe   Ha kwụtọe