facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imehe

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emehe M na-emehe   Ị na-emehe Ọ na-emehe
Perfekt A - A -   Ị emehego Ọ emehego
Präteritum A -   M emehego Ị emehere Ọ emehere
Futur A ga m emehe M ga emehe   Ị ga emehe Ọ ga emehe
Konditional M kaara imehe     Ị kaara imehe Ọ kaara imehe
Imperativ       mehee  
Hortativ Kaa m mehee        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emehe Ụnụ na-emehe Ha na-emehe
Perfekt Anyị a-emehego Ụnụ a-emehego Ha a-emehego
Präteritum Anyị emehere Ụnụ emehere Ha emehere
Futur Anyị ga emehe Ụnụ ga emehe Ha ga emehe
Konditional Anyị kaara imehe Ụnụ kaara imehe Ha kaara imehe
Imperativ   Meheenu  
Hortativ Kaa anyị mehee   Ha mehee