facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imeju

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emeju M na-emeju   Ị na-emeju Ọ na-emeju
Perfekt A - A -   Ị emejugo Ọ emejugo
Präteritum A -   M emejugo Ị emejuru Ọ emejuru
Futur A ga m emeju M ga emeju   Ị ga emeju Ọ ga emeju
Konditional M kaara imeju     Ị kaara imeju Ọ kaara imeju
Imperativ       mejue  
Hortativ Kaa m mejue        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emeju Ụnụ na-emeju Ha na-emeju
Perfekt Anyị a-emejugo Ụnụ a-emejugo Ha a-emejugo
Präteritum Anyị emejuru Ụnụ emejuru Ha emejuru
Futur Anyị ga emeju Ụnụ ga emeju Ha ga emeju
Konditional Anyị kaara imeju Ụnụ kaara imeju Ha kaara imeju
Imperativ   Mejuenu  
Hortativ Kaa anyị mejue   Ha mejue