facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imekota

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emekota M na-emekota   Ị na-emekota Ọ na-emekota
Perfekt A - A -   Ị emekotago Ọ emekotago
Präteritum A -   M emekotago Ị emekotara Ọ emekotara
Futur A ga m emekota M ga emekota   Ị ga emekota Ọ ga emekota
Konditional M kaara imekota     Ị kaara imekota Ọ kaara imekota
Imperativ       Mekotae  
Hortativ Kaa m mekotae        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emekota Ụnụ na-emekota Ha na-emekota
Perfekt Anyị a-emekotago Ụnụ a-emekotago Ha a-emekotago
Präteritum Anyị emekotara Ụnụ emekotara Ha emekotara
Futur Anyị ga emekota Ụnụ ga emekota Ha ga emekota
Konditional Anyị kaara imekota Ụnụ kaara imekota Ha kaara imekota
Imperativ   Mekotaenu  
Hortativ Kaa anyị mekotae   Ha mekotae