facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imighari

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emighari M na-emighari   Ị na-emighari Ọ na-emighari
Perfekt A - A -   Ị emigharigo Ọ emigharigo
Präteritum A -   M emigharigo Ị emighariri Ọ emighariri
Futur A ga m emighari M ga emighari   Ị ga emighari Ọ ga emighari
Konditional M kaara imighari     Ị kaara imighari Ọ kaara imighari
Imperativ       Migharie  
Hortativ Kaa m migharie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emighari Ụnụ na-emighari Ha na-emighari
Perfekt Anyị a-emigharigo Ụnụ a-emigharigo Ha a-emigharigo
Präteritum Anyị emighariri Ụnụ emighariri Ha emighariri
Futur Anyị ga emighari Ụnụ ga emighari Ha ga emighari
Konditional Anyị kaara imighari Ụnụ kaara imighari Ha kaara imighari
Imperativ   Migharienu  
Hortativ Kaa anyị migharie   Ha migharie