facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv inye nli

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m enye nli M na-enye nli   Ị na-enye nli Ọ na-enye nli
Perfekt A - A -   Ị enyego nli Ọ enyego nli
Präteritum A -   M enyego nli Ị enyere nli Ọ enyere nli
Futur A ga m enye nli M ga enye nli   Ị ga enye nli Ọ ga enye nli
Konditional M kaara inye nli     Ị kaara inye nli Ọ kaara inye nli
Imperativ       Nyee nli  
Hortativ Kaa m nyee nli        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-enye nli Ụnụ na-enye nli Ha na-enye nli
Perfekt Anyị a-enyego nli Ụnụ a-enyego nli Ha a-enyego nli
Präteritum Anyị enyere nli Ụnụ enyere nli Ha enyere nli
Futur Anyị ga enye nli Ụnụ ga enye nli Ha ga enye nli
Konditional Anyị kaara inye nli Ụnụ kaara inye nli Ha kaara inye nli
Imperativ   Nyeenu nli  
Hortativ Kaa anyị nyee nli   Ha nyee nli