facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv irefe ụtụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m erefe ụtụ M na-erefe ụtụ   Ị na-erefe ụtụ Ọ na-erefe ụtụ
Perfekt A - A -   Ị erefego ụtụ Ọ erefego ụtụ
Präteritum A -   M erefego ụtụ Ị erefere ụtụ Ọ erefere ụtụ
Futur A ga m erefe ụtụ M ga erefe ụtụ   Ị ga erefe ụtụ Ọ ga erefe ụtụ
Konditional M kaara irefe ụtụ     Ị kaara irefe ụtụ Ọ kaara irefe ụtụ
Imperativ       Refee ụtụ  
Hortativ Kaa m refee ụtụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-erefe ụtụ Ụnụ na-erefe ụtụ Ha na-erefe ụtụ
Perfekt Anyị a-erefego ụtụ Ụnụ a-erefego ụtụ Ha a-erefego ụtụ
Präteritum Anyị erefere ụtụ Ụnụ erefere ụtụ Ha erefere ụtụ
Futur Anyị ga erefe ụtụ Ụnụ ga erefe ụtụ Ha ga erefe ụtụ
Konditional Anyị kaara irefe ụtụ Ụnụ kaara irefe ụtụ Ha kaara irefe ụtụ
Imperativ   Refeenu ụtụ  
Hortativ Kaa anyị refee ụtụ   Ha refee ụtụ