facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịrị

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m arị M na-arị   Ị na-arị Ọ na-arị
Perfekt A - A -   Ị rịgo Ọ rịgo
Präteritum A -   M rịgo Ị rịrị Ọ rịrị
Futur A ga m arị M ga arị   Ị ga arị Ọ ga arị
Konditional M kaara ịrị     Ị kaara ịrị Ọ kaara ịrị
Imperativ       Rịa  
Hortativ Kaa m rịa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-arị Ụnụ na-arị Ha na-arị
Perfekt Anyị a-rịgo Ụnụ a-rịgo Ha a-rịgo
Präteritum Anyị rịrị Ụnụ rịrị Ha rịrị
Futur Anyị ga arị Ụnụ ga arị Ha ga arị
Konditional Anyị kaara ịrị Ụnụ kaara ịrị Ha kaara ịrị
Imperativ   Rịanu  
Hortativ Kaa anyị rịa   Ha rịa