facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv isepkuru

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m esepkuru M na-esepkuru   Ị na-esepkuru Ọ na-esepkuru
Perfekt A - A -   Ị esepkurugo Ọ esepkurugo
Präteritum A -   M esepkurugo Ị esepkururu Ọ esepkururu
Futur A ga m esepkuru M ga esepkuru   Ị ga esepkuru Ọ ga esepkuru
Konditional M kaara isepkuru     Ị kaara isepkuru Ọ kaara isepkuru
Imperativ       Sepkurue  
Hortativ Kaa m sepkurue        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-esepkuru Ụnụ na-esepkuru Ha na-esepkuru
Perfekt Anyị a-esepkurugo Ụnụ a-esepkurugo Ha a-esepkurugo
Präteritum Anyị esepkururu Ụnụ esepkururu Ha esepkururu
Futur Anyị ga esepkuru Ụnụ ga esepkuru Ha ga esepkuru
Konditional Anyị kaara isepkuru Ụnụ kaara isepkuru Ha kaara isepkuru
Imperativ   Sepkuruenu  
Hortativ Kaa anyị sepkurue   Ha sepkurue