facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv itikasi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m etikasi M na-etikasi   Ị na-etikasi Ọ na-etikasi
Perfekt A - A -   Ị etikasigo Ọ etikasigo
Präteritum A -   M etikasigo Ị etikasiri Ọ etikasiri
Futur A ga m etikasi M ga etikasi   Ị ga etikasi Ọ ga etikasi
Konditional M kaara itikasi     Ị kaara itikasi Ọ kaara itikasi
Imperativ       Tikasie  
Hortativ Kaa m tikasie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-etikasi Ụnụ na-etikasi Ha na-etikasi
Perfekt Anyị a-etikasigo Ụnụ a-etikasigo Ha a-etikasigo
Präteritum Anyị etikasiri Ụnụ etikasiri Ha etikasiri
Futur Anyị ga etikasi Ụnụ ga etikasi Ha ga etikasi
Konditional Anyị kaara itikasi Ụnụ kaara itikasi Ha kaara itikasi
Imperativ   Tikasienu  
Hortativ Kaa anyị tikasie   Ha tikasie