facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv itiwa

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m etiwa M na-etiwa   Ị na-etiwa Ọ na-etiwa
Perfekt A - A -   Ị etiwago Ọ etiwago
Präteritum A -   M etiwago Ị etiwara Ọ etiwara
Futur A ga m etiwa M ga etiwa   Ị ga etiwa Ọ ga etiwa
Konditional M kaara itiwa     Ị kaara itiwa Ọ kaara itiwa
Imperativ       Tiwae  
Hortativ Kaa m tiwae        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-etiwa Ụnụ na-etiwa Ha na-etiwa
Perfekt Anyị a-etiwago Ụnụ a-etiwago Ha a-etiwago
Präteritum Anyị etiwara Ụnụ etiwara Ha etiwara
Futur Anyị ga etiwa Ụnụ ga etiwa Ha ga etiwa
Konditional Anyị kaara itiwa Ụnụ kaara itiwa Ha kaara itiwa
Imperativ   Tiwaenu  
Hortativ Kaa anyị tiwae   Ha tiwae