facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịtụchi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m atụchi M na-atụchi   Ị na-atụchi Ọ na-atụchi
Perfekt A - A -   Ị tụchigo Ọ tụchigo
Präteritum A -   M tụchigo Ị tụchiri Ọ tụchiri
Futur A ga m atụchi M ga atụchi   Ị ga atụchi Ọ ga atụchi
Konditional M kaara ịtụchi     Ị kaara ịtụchi Ọ kaara ịtụchi
Imperativ       Tụchia  
Hortativ Kaa m tụchia        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-atụchi Ụnụ na-atụchi Ha na-atụchi
Perfekt Anyị a-tụchigo Ụnụ a-tụchigo Ha a-tụchigo
Präteritum Anyị tụchiri Ụnụ tụchiri Ha tụchiri
Futur Anyị ga atụchi Ụnụ ga atụchi Ha ga atụchi
Konditional Anyị kaara ịtụchi Ụnụ kaara ịtụchi Ha kaara ịtụchi
Imperativ   Tụchianu  
Hortativ Kaa anyị tụchia   Ha tụchia